Naše kamenictví provádí veškeré kamenické práce na hřbitovech.


ČIŠTĚNÍ TERACA, RENOVACE POMNÍKŮ A HROBŮ

Renovujeme teraco broušením včetně leštění, a následně jej impregnujeme. Pro broušení používáme diamantové kotouče, a speciální leštící kotouče pro vytvoření hladkého povrchu, a snadné údržby. Jedná se o strojní metodu renovace teraca, která se provádí na místě, bez nutnosti demontáže. Provádíme kompletní kamenické práce na hřbitově, včetně renovací stávajících pomníků.


KAMENICTVÍ - VÝROBA A MONTÁŽ POMNÍKŮ

Podle Vašeho požadavku vyrobíme, včetně následné montáže žulové pomníky, desky, rámy, sokle a jiné pomníkové díly. Dále vyrábíme okenní parapety, obklady a schodiště. V nabídce máme velký výběr vzorů kamene, a to včetně skladových typizovaných pomníků, které jsou připraveny k montáži. Standardně provádíme základní a jednoduché tvary, ale také složitější tvarování a originální tvorbu pomníků ze žuly - tvar stromu, květiny, kříže, výřezy a další úpravy pomníků dle přání zákazníka.


VIZUALIZACE POMNÍKU PŘED VÝROBOU

Provádíme také vizualizaci pomníku před samotnou výrobou. Stačí nám k tomu sdělit Vaší představu. Vše ostatní již doladíme tak, aby byl výsledek přesně podle Vašich představ. Díky náhledu bude Vaše představa přesnější, a budeme vědět, kde si přejete provést úpravy. Samozřejmostí je také náhled tesání písma na pomníku. Po úplném schválení vše následuje do výroby.


NÁPISOVÉ DESKY, POMNÍKY SKLADEM

V našem kamenictví naleznete širokou nabídku skladových pomníků různých rozměrů, provedení a vzorů kamene, které máme připravené k montáži. Pro naše zákazníky to znamená, že si stačí zvolit pomník a rozměr, a ten připravíme na okamžitou montáž nebo přípravu pro nápis, bez čekání na výrobu. Jedná se o typizované pomníky běžných rozměrů, které se nachází na hřbitovech. Pro vzory KLIKNĚTE ZDE.


TESÁNÍ PÍSMA DO KAMENE

Součástí práce našeho kamenictví je tesání písma na pomník, a obnova stávajících nápisu na pomníku - Barvení, stříbření nebo zlacení nápisu na pomníku. Tesání písma do kamene se provádí ručně, a nebo strojově. Dále pak může být písmo nalepovací (bronzové, stříbrné). Při ručním tesáním písma do kamene se vždy napodobuje již zhotovené písmo. U nových pomníků je dnes výhodnější písmo do kamene provádět strojově, a to pískováním nápisu. Je tak jistota, že písmo, které se bude tesat do kamene následně, bude vždy identické. Pro více informací KLIKNĚTE ZDE.


STAVEBNÍ PRÁCE

Stavba nových pomníků ze žuly není levná záležitost. V našem kamenictví se soustředíme také na to, jak zákazníkům poradit v případě renovace pomníků. Ne vždy je totiž nutné řešit nový pomník. V případě že je to možné, dokážeme také zrenovovat hroby a pomníky ve špatném stavu. Provádíme kompletní opravy a renovace starých pomníků, betonové základy, rovnání a usazování kamenných dílů, likvidace, kotvení, zkracování hrobů, a jiné stavební úpravy pomníků.


KAMENNÉ DOPLŇKY NA HROB

Pří výstavbě nového pomníku se dnes častěji volí kamenné doplňky na hrob. Převážně z důvodu kvality, jelikož kamenné doplňky vydrží stejně jako samotný pomník z kamene věky. Tak jako nerezové doplňky na hrob náš sortiment zahrnuje kamenné doplňky na hrob různých tvarů, provedení, velikosti a barvy kamene. Kamenné doplňky na hrob zahrnují - kamenné lucerny, kamenná kniha na hrob, vázy, truhlíky, mísy, srdíčka, pomníky pro pejsky a další různé doplňky. Pro více informací KLIKNĚTE ZDE.


NEREZOVÉ LUCERNY NA HROB

V nabídce máme nerezové doplňky na hrob. Lucerny na hrob jsou součástí téměř každé výstavby pomníků. V našem kamenictví si zákazníci mohou vybrat ze širokého výběru těchto nerezových doplňků na hrob, například nerezové lucerny, vázy, skříňky a vitríny. Nerezové rámečky, a vitríny dodáváme s rozměry na míru a klasickým otevíráním, nebo na zámek. Pro více informací KLIKNĚTE ZDE.


PORCELÁNOVÉ FOTO NA HROB

Foto na hrob ve formě porcelánových fotografií zajišťujeme. Pro výrobu nám stačí sdělit požadovaný tvar, rozměr, a doručit fotografii - Osobně na provozovnu, a nebo emailem. Pro více informací KLIKNĚTE ZDE.


SPOLUPRÁCE S KAMENÍKY

Nabízíme kameníkům spolupráci v oblasti prodeje skladových hrobů a pomníků, včetně výroby kamene na míru. Jsme otevření jakékoliv spolupráci. Kontaktujte nás.

TEL.: 704 357 300