TESÁNÍ DO KAMENE

Příprava a realizace vyžaduje jemnou, přesnou a zručnou práci, kterou odvádějí naši vyškolení odborníci. Tesání do kamene je jedna z našich každodenních záležitostí. Níže naleznete základní informace ohledně tesání do kamene, a různé fonty písma pro pískování nápisu do kamene.

Písmo tesané

Tesání znamená ruční vysekávání jednotlivých písmen, symbolů a motivů do kamene. Jde o náročnou ruční práci s dlátem a kladivem (sekání do kamene). Tato metoda je sice velmi zdlouhavá, ale vznikne přirozeně výrazný kontrast vytesaného písma. S metodou tesání můžete měnit hloubku rytí a proto se taky hodí pro detailní práci.


Písmo tryskané (pískované)

Tryskání neboli pískování, je dnes nejpoužívanější strojní metoda pro rytí nápisů a symbolů. Je velmi přesné, rychlé a efektivní. Tryskáním vytvoříte nápis mnohem rychleji, než ručním tesáním a stále se zachová vysoká kvalita provedené práce. Provádí se pískovacím strojem, který tryská abrazivní částice pod vysokým tlakem proti povrchu a přes šablonu vyrývá písmo do kamene. Výhodou této metody je, že pokud budete potřebovat později do kamene něco navíc připsat (například další jméno na náhrobní desku), můžete v práci pokračovat a provedení, včetně kvality bude stejné, jako u již napsaného textu.

Barvení, stříbření a zlacení

Barvení se provádí černou nebo bílou barvou. V případě stříbření se nanáší hliníkostříbrný prášek na připravený podklad, po vyschnutí následuje čištění. Podobně tomu je u zlacení, kdy se na připravený podklad "lepí" plátkové 23,75 karátové zlato, které se opět po vyschnutí očistí od přebytečného zlata. 

Gravírování do kamene

Naše specializace spočívá také v gravírování portrétů do kamene. Podle fotografie provádíme také gravírování přímo do kamene.

FONTY PÍSMA

VZORY MOTIVŮ

Pro více vzorů nebo motivů nás kontaktujte. Dokážeme pískované a gravírované motivy realizovat také podle Vaší předlohy (fontu písma z PC, nebo zaslaného motivu).