PÍSMO

Příprava, výroba a realizace vyžaduje jemnou, přesnou a zručnou práci, kterou odvádějí naši vyškolení odborníci. 


VZORY PÍSMA

VZORY OBRAZCŮ

Pro více vzorů nebo obrazců nás kontaktujte. Provádíme také grafické náhledy podle Vaší předlohy (fontu písma z PC, nebo zaslaného obrazce).

Písmo tesané

Tesání znamená ruční vysekávání jednotlivých písmen, symbolů a motivů do kamene. Jde o náročnou ruční práci s dlátem a kladivem (sekání do kamene). Tato metoda je sice velmi zdlouhavá, ale vznikne přirozeně výrazný kontrast vytesaného písma. S metodou tesání můžete měnit hloubku rytí a proto se taky hodí pro detailní práci.


Písmo tryskané (pískované)

Tryskání neboli pískování, je dnes nejpoužívanější strojní metoda pro rytí nápisů a symbolů. Je velmi přesné, rychlé a efektivní. Tryskáním vytvoříte nápis mnohem rychleji, než ručním tesáním a stále se zachová vysoká kvalita provedené práce. Provádí se pískovacím strojem, který tryská abrazivní částice pod vysokým tlakem proti povrchu a přes šablonu vyrývá písmo do kamene. Výhodou této metody je, že pokud budete potřebovat později do kamene něco navíc připsat (například další jméno na náhrobní desku), můžete v práci pokračovat a provedení, včetně kvality bude stejné, jako u již napsaného textu.

Barvení, stříbření a zlacení

V případě že máme připraveno písmo, či obrazec, ať už pískovaný nebo tesaný, na řadu dle volby zákazníka přichází barvení. Barvení se provádí černou nebo bílou barvou. V případě stříbření se nanáší hliníkostříbrný prášek na připravený podklad, po vyschnutí následuje čištění. Podobně tomu je u zlacení, kdy se na připravený podklad "lepí" plátkové 23,75 karátové zlato, které se opět po vyschnutí očistí od přebytečného zlata. 

Gravírování portrétů

Naše specializace spočívá také v gravírování portrétů. Podle fotografie provádíme také gravírování Vaše požadované fotografie přímo do kamene, a také "škrábané" obrazce, jako jsou třeba růže, nebo dle Vaší předlohy.