PÍSMO

Příprava, výroba a realizace vyžaduje jemnou, přesnou a zručnou práci, kterou odvádějí naši vyškolení odborníci. 


Písmo tesané

Tesání znamená ruční vysekávání jednotlivých písmen, symbolů a motivů do kamene. Jde o náročnou ruční práci s dlátem a kladivem (sekání do kamene). Tato metoda je sice velmi zdlouhavá, ale vznikne přirozeně výrazný kontrast vytesaného písma. S metodou tesání můžete měnit hloubku rytí a proto se taky hodí pro detailní práci.


Písmo tryskané (pískované)

Tryskání neboli pískování, je dnes nejpoužívanější strojní metoda pro rytí nápisů a symbolů. Je velmi přesné, rychlé a efektivní. Tryskáním vytvoříte nápis mnohem rychleji, než ručním tesáním a stále se zachová vysoká kvalita provedené práce. Provádí se pískovacím strojem, který tryská abrazivní částice pod vysokým tlakem proti povrchu a přes šablonu vyrývá písmo do kamene. Výhodou této metody je, že pokud budete potřebovat později do kamene něco navíc připsat (například další jméno na náhrobní desku), můžete v práci pokračovat a provedení, včetně kvality bude stejné, jako u již napsaného textu.

Barvení, stříbření a zlacení

V případě že máme připraveno písmo, či obrazec, ať už pískovaný nebo tesaný, na řadu dle volby zákazníka přichází barvení. Barvení se provádí černou nebo bílou barvou. V případě stříbření se nanáší hliníkostříbrný prášek na připravený podklad, po vyschnutí následuje čištění. Podobně tomu je u zlacení, kdy se na připravený podklad "lepí" plátkové 23,75 karátové zlato, které se opět po vyschnutí očistí od přebytečného zlata. Na písmo pískované - zlacené prodlužujeme záruku až na 10 let.

Gravírování portrétů

Naše specializace spočívá také v gravírování portrétů. Podle fotografie provádíme také gravírování Vaše požadované fotografie přímo do kamene, a také "škrábané" obrazce, jako jsou růže.

Níže vzory pro písmo a obrazce tryskané, a písmo plastikové, umíme také napodobit písmo atypické dle Vašeho původního nápisu. Je možno vytvořit obrazec podle Vašeho návrhu, včetně gravírovaní fotografií do kamene. Samozřejmostí je grafický návrh písma na Vaší nápisové desce, pro přehled.