BROUŠENÍ TERACA

Obnovíme Vaše teraco k nepoznání. Pro tuto specializaci používáme kvalitní diamantové, a speciální leštící kotouče s různou zrnitostí pro co nejlepší výsledek.

Teraco nebo terrazzo je směs cementu, ušlechtilých kamenných drtí (mramor apod.) a barviv používaná v kamenické práci k tvorbě povrchů (lité dlažby) imitující kámen (schodiště, náhrobní kameny apod.)

Každé teraco je různé, podle výrobce. Tento materiál si ve hřbitovní architektuře většina plete s přírodním kamenem. Teraco se v dnešní době nahrazuje přírodním kamenem, který je však nákladnější. Vždy je možnost teraco renovovat pomocí broušení včetně jeho leštění a impregnací.

Spousta firem teraco brousí pouze diamantovými nástroji, to je však špatně. Teraco je totiž vybroušené jen "nahrubo". Provede se odstranění zvětralého povrchu, a teraco zesvětlá. Stále je ale drsné, tudíž je zkrácena jeho další životnost, a usazují se v něm i nadále nečistoty.

Pro přesnou a kompletní renovaci teraca je nutné jej přebrousit diamantovým kotoučem určeného podle teraca, následně jeho vyleštění, které se provádí několika zrnitostmi podle potřeby, a poté jeho očištění a ošetření (impregnace, také nanoimpregnace). Výsledek je značně rozdílný, díky čemuž je povrch hladký, nenasákavý, a viditelně čistý. Tento proces vyžaduje čas, a rovnoměrnost při broušení. 

"Co když mi ale teraco praská, to už musím vyměnit". - I s tímto si umíme poradit. Pokud ještě není pozdě, a jedná se o prasklinu, která nenarušuje statiku dané desky, soklu, rámu apod., je možné tuto prasklinu vyspárovat, nechat utvrdit a následně vyleštit.

PŘED BROUŠENÍM                                                        PO BROUŠENÍ                                                         PO VYLEŠTĚNÍ

  • Vlastníte Teraco ?
  • Bylo Vám řečeno, že již nelze renovovat ?
  • Zdá se Vám výměna nákladná ?
Pokud ano, zavolejte si pro bezplatnou konzultaci, a přesvědčíme Vás, že ve většině případech je renovace možná.


UKÁZKA NAŠÍ PRÁCE